5 propozycji modnych męskich kurtek na wiosnę

Wiosna jest takim okresem przejściowym pomiędzy chłodną zimą i upalnym latem, w którym idealnie nosi się różnego rodzaju kurtki. Panowie zwykle lubią je za ich funkcjonalność, uniwersalność oraz to, że łatwo się je stylizuje. Jedna ciekawsza kurtka nierzadko tworzy wręcz całą stylizację. Na jaki jej model warto więc teraz postawić?

1. Polarowa bluza


Listę otwiera może nie typowa kurtka, ale coś mniej oczywistego, co tę kurtkę doskonale imituje, spełniając dokładnie te same funkcje. Polarowe bluzy męskie można zresztą podciągnąć pod przejściową odzież wierzchnią z uwagi na ich grubość, zdolność do chronienia ciała przed zimnem i wiatrem oraz zapięcie na klasyczny zamek.

Kojarzą się z modą vintage, bo wyglądają właśnie tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą leżały zamknięte w jakiejś szafie z rzeczami sprzed kilkunastu albo i kilkudziesięciu lat. Polar nadaje przytulność i jest doskonały do tworzenia stylizacji warstwowych. Chyba nie można wyobrazić sobie lepszej odzieży na długi spacer po lesie podczas jesiennego wieczoru w górach.

2. Sportowa bomberka


Mało kto wie, że bomberki to tak naprawdę kurtki przygotowane z myślą o pilotach wojskowych. Dość szybko doceniono jednak ich wygląd, a projektanci postanowili go wykorzystać w causalowych strojach, zmieniając po prostu sposób wykonania i tworząc bomberki z lżejszych i cieńszych materiałów, a do tego oferując je w przeróżnych kolorach i wzorach. Wciąż jednak krój pozostaje ten sam. Bomberka sięga linii pasa, nie niżej i jest wykończona ściągaczem, który występuje dodatkowo przy zakończeniach rękawków. Forma kurtki ma dużo luzu i jest bardzo swobodna. Kolejne cechy charakterystyczne to brak kaptura i kołnierza oraz prosty zamek.

3. Przeciwdeszczowa wiatrówka


Wiatrówka na wiosnę to natomiast zawsze dobry wybór. Mimo iż nie ma w niej niczego szczególnie wyszukanego, innowacyjnego czy super stylowego, to jednak docenia się ją za coś innego – praktyczność, uniwersalność i typowo wyprawowy charakter, który wręcz namawia do zarzucenia jej na ramiona wraz z plecakiem i wyruszenia na dłuższą wyprawę w góry. Albo przynajmniej do parku w mieście lub lasu.

Outdoorowy look coraz częściej zresztą przeplata się z miejskim stylem i powoli wkracza na ulice mniejszych i większych miast. Przeciwdeszczowe kurtki nie muszą być wcale takie proste, zwłaszcza gdy dorzuci się do nich kilka dodatkowych kieszeni, zastosuje się ich nietypową długość, przewiąże się je pasem dla podkreślenia sylwetki albo uzupełni zamkami i sznurkami w neonowych kolorach. Sporo zależy też od pozostałej części stroju. Wiatrówka założona do delikatnego czarnego golfu, obcisłych jeansów i tenisówek może zyskać nową twarz.

4. Jeansowa katana


A skoro już pojawiła się wzmianka o jeansie, to idealny moment na to, by przeciągnąć temat w stronę jeansowych kurtek, uznawanych za istną modową legendę wśród odzieży wierzchniej. Można łączyć je z luźnymi męskimi bluzami jak np. https://dstreet.pl/bluzy-meskie i dresowymi spodniami albo zarzucać na jedwabne koszule zestawione z materiałowymi spodniami i mokasynami.

Dżinsowa katana niejedno ma imię. Inaczej prezentuje się w wersji krótkiej, wykonanej z grubego ciemnego jeansu, która idealnie przylega do ciała i podkreśla sylwetkę, a inaczej w wariancie wyraźnie wydłużonym w czarnym kolorze, który pokrywają liczne białe przetarcia, ćwieki i dziury. Takiej kurtki często nawet nie trzeba kupować. Wystarczy pogrzebać po szafach, by gdzieś ją znaleźć, bo chyba każdy kiedyś coś takiego nosił.

bluza dla faceta

5. Gruba koszula


Listę otwierała polarowa bluza, tak więc fajnie zakończyć ją drugim przykładem odzieży męskiej, która nie również nie jest typową kurtką, ale jednak może w tej roli wystąpić. Mowa o gatunkowej, porządnie wykonanej, grubszej koszuli, którą będzie się zarzucać na cienkie bluzki, topy, t-shirty i wszelkiego rodzaju koszulki. Bardzo często przypomina ona luźniejszą marynarkę, tyle że nie ma podszewki i zazwyczaj wygląda mniej formalnie. Świetnie zaprezentuje się zwłaszcza w stylizacjach miejskich. Koszulę można złączyć przykładowo z jeansami, białym t-shirtem i prostymi trampkami.

Comments are closed.